SST26VF016BA-104I/SN Memory IC Chip
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : SST26VF016BA-104I/SN
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8SOIC
Category : Memory
Family : Memory
Series : SST26 SQI®
Contact Now
SST26VF016BA-104I/SN Specifications
Part Status Obsolete
Memory Format FLASH
Memory Type Non-Volatile
Memory Size 16Mb (2M x 8)
Speed 104MHz
Interface SQI, SPI
Voltage - Supply 2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)